Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Володимира Великого. Під портретом, праворуч, - напис "ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою темного сіро-зеленого кольору. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", під яким розміщена підпис Голови Національного банку України і напис "РОЗДІЛ". Праворуч від напису розміщений декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України. Зазначені елементи дизайну виконано фарбою темного сіро-зеленого кольору. У нижній частині поля водяного знака в розетці рожевого кольору надруковано цифрове позначення номіналу "1". Праворуч від нього розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Смугу виконано у двох кольорах: темному сіро-зеленому і жовтому. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "ОДНА ГРИВНЯ" темного сіро-зеленого кольору. Фон центральної частини банкноти утворює зображення святих, а також сітка з цифрами "1". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є зображення Града Володимира у Києві, праворуч від якого розміщено художню композицію, яка включає військове знаряддя, хрест та елемент декору часів Володимира Великого. Зазначені елементи дизайну виконано фарбою сіро-синього кольору. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "ОДНА ГРИВНЯ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням рожевого, світло-сірого, темно-сірого, сіро-синього, темно-зеленого кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "1". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою темного сіро-зеленого кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "1", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщений частина наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі, ліворуч від якого розміщено рік затвердження зразка банкноти "2004". У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "1" темного сіро-зеленого кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки



Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Ярослава Мудрого. Під портретом, праворуч, напис "Ярослав Мудрий". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою темно-коричневого кольору. Ліворуч від портрета, у верхній частині банкноти, розміщено декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України, виконаний у двох кольорах: темно-коричневому та темно-зеленому. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони темно-зеленого та темно-коричневого кольорів. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", виконані фарбою темно-коричневого кольору. Біля лівого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді горизонтальної риси темно-коричневого кольору. У нижній частині поля водяного знака в розетці, яку поділено на зони темно-зеленого та темно-рожевого кольору, надруковано цифрове позначення номіналу "2". Праворуч від нього розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "ДВІ ГРИВНІ". Смугу та напис виконано у двох кольорах: темно-зеленому та темно-коричневому. Фон центральної частини банкноти утворює зображення срібної монети з княжим гербом Ярослава Мудрого, а також сітка з цифрами "2". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є зображення собору Святої Софії темно-коричневого кольору. Праворуч від собору розташовано художню композицію, що включає військове знаряддя, предмети побуту та елемент декору часів Ярослава Мудрого, а також збірник законів "Правда Руська". Колір композиції переходить від темно-коричневого до вишневого. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "ДВІ ГРИВНІ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням сірого, світло-коричневого, темно-рожевого, оливкового та коричневого кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "2". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою вишневого кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "2", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщений частина наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі, ліворуч від якого розміщено рік затвердження зразка банкноти "2004". У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "2" вишневого кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки.



Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Богдана Хмельницького. Під портретом, праворуч, - напис "Богдан Хмельницький". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою темно-синього кольору. Ліворуч від портрета, у верхній частині банкноти, розміщено декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України, виконаний у двох кольорах: темно-синьому та оливковому. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони оливкового та темно-синього кольорів. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", виконані фарбою темно-синього кольору. Біля лівого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді риски темно-синього кольору. У нижній частині поля водяного знака надруковано цифрове позначення номіналу "5", що розділене на зони вишневого та оливкового кольорів. Праворуч від нього розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Смугу виконано у двох кольорах: темно-синьому та оливковому. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ" оливкового кольору. Фон центральної частини банкноти утворює зображення родового герба Богдана Хмельницького, а також сітка з цифрами "5". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки ..



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є зображення церкви в селі Суботів. Колір зображення переходить з темно-синього до темно-коричневого. Праворуч від церкви зображені козацька зброя та гетьманські клейноди темно-синього кольору. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням зеленого, синього, світло-фіолетового, яскраво-рожевого та блакитного кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "5". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою синього кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "5", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщений частина наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі, ліворуч від якого розміщено рік випуску банкноти "2004". У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "5" синього кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки.



Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Івана Мазепи. Під портретом, праворуч, - напис "ІВАН МАЗЕПА". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою вишнево-коричневого кольору. Ліворуч від портрета, у верхній частині банкноти, розміщено декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України, виконаний у двох кольорах: малиновому та оливковому. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони вишнево-коричневого і оливкового кольорів. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", виконані фарбою вишнево-коричневого кольору. Біля лівого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді двох горизонтальних рисок вишнево-коричневого кольору. У нижній частині поля водяного знака в розетці, яку поділено на зони малинового і оливкового кольорів, надруковано цифрове позначення номіналу "10". Праворуч від нього розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ". Смугу та напис виконано у двох кольорах: малиновому та оливковому. Фон центральної частини банкноти утворює зображення герба Івана Мазепи, а також сітка з цифрами "10". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є зображення Успенського собору Києво-Печерської Лаври коричневого кольору. Праворуч від собору розташовано художню композицію, що включає атрибути життєдіяльності та творчості Івана Мазепи. Колір композиції переходить від коричневого до бордового. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням рожево-коричневого, темно-рожевого, фіолетового, рожевого, світло-коричневого і сіро-блакитного кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "10". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою бордового кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "10", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщений частина наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі, ліворуч від якого розміщено рік затвердження зразка банкноти "2004". У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "10" бордового кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки



Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Івана Франка. Під портретом, праворуч, - напис "ІВАН ФРАНКО". У центральній частині банкноти розміщено текст - факсимільний уривок з твору Івана Франка. Всі вищеперелічені елементи дизайну виконані фарбою темно-зеленого кольору. Ліворуч від портрета, у верхній частині банкноти, розміщено декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України, виконаний у двох кольорах: темно-зеленому і світло-коричневому. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони темно-зеленого та світло-коричневого кольору. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", виконані фарбою темно-зеленого кольору. Біля лівого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді трикутника світло-коричневого кольору. У нижній частині поля водяного знака фарбою, колір якої змінюється під час розглядання банкноти під різними кутами зору з пурпурного (малиново-фіолетового) на оливково-зелений, надруковано розетку з цифровим позначенням номіналу "20". Праворуч від розетки розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Смугу виконано у двох кольорах: темно-зеленому і світло-коричневому. Праворуч від смуги розміщено напис "ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ" темно-зеленого кольору. Фон центральної частини банкноти утворює графічне зображення блакитного кольору - фрагмент гірського пейзажу, а також стилізоване зображення ялин і гір у вигляді рівносторонніх трикутників з цифрами "20", розміщеними всередині деяких з них. Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є графічне зображення архітектурної споруди з написом у лівому нижньому куті "ЛЬВІВСЬКИЙ ОПЕРНИЙ ТЕАТР". Колір зображення від середини до країв змінюється від коричневого до синього. Праворуч від центрального елемента розташоване зображення скульптури, що символізує "Славу", виконане в темно-зеленому кольорі. Біля лівого краю банкноти розміщено напис "ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ" темно-зеленого кольору. Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням світло-червоного, оливкового, світло-зеленого, блакитного та бірюзового кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "20". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою темно-зеленого кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "20", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщено рік випуску банкноти "2003" темно-зеленого кольору, праворуч від якого розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "20" темно-зеленого кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки.



Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Михайла Грушевського. Під портретом, праворуч, - напис "Михайло Грушевський". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою коричневого кольору. Ліворуч від портрета, у верхній частині банкноти, розміщено декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України, виконаний у двох кольорах: коричневому та фіолетовому. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони коричневого та фіолетового кольорів. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", виконані фарбою коричневого кольору. Біля лівого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді кола фіолетового кольору. У нижній частині поля водяного знака фарбою, колір якої змінюється під час розглядання банкноти під різними кутами зору з пурпурного (малиново-фіолетового) на оливково-зелений, надруковано цифрове позначення номіналу "50". Праворуч від якого розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "П'ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ". Смугу та напис виконано у двох кольорах: коричневому та фіолетовому. Фон центральної частини банкноти утворює зображення сторінок книги з написом "ІСТОРІЯ УКРАЇНИ", а також орнамент з цифрами "50". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є зображення будівлі Української Центральної Ради. З двох сторін від будинку розташовано фігури робітника і селянки. Колір зазначених зображень переходить з темно-синього до темно-коричневого. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "П'ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням сіро-фіолетового, рожевого, бузково-рожевого, фіолетового та сірого кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "50". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою синього кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "50", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщено рік випуску банкноти "2004" синього кольору, праворуч від якого розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "50" синього кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки.

Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Тараса Шевченка. Під портретом, праворуч, - напис "ТАРАС ШЕВЧЕНКО". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою темно-оливкового кольору. Ліворуч від портрета, у верхній частині банкноти, розміщено декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України, виконаний у двох кольорах: темно-оливковому та червоно-коричневому. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони темно-оливкового та червоно-коричневого кольорів. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", які виконані фарбою червоно-коричневого кольору. Біля лівого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді квадрата темно-оливкового кольору. У нижній частині поля водяного знака фарбою, колір якої змінюється під час розглядання банкноти під різними кутами зору з бузкового (малиново-фіолетового) на оливково-зелений, надруковано цифрове позначення номіналу "100". Праворуч від нього розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу з декоративними елементами, в якій надруковано цифрове позначення номіналу. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "СТО ГРИВЕНЬ". Смугу та напис виконано у двох кольорах: темно-оливковому та червоно-коричневому. Фон центральної частини банкноти утворює фрагмент живописної роботи Т. Шевченка "Катерина", а також орнамент з цифрами "100". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки



Фон центральної частини зворотного боку банкноти утворює краєвид Чернечої гори біля Черкас. Праворуч від центру розміщено фігури кобзаря і хлопчика - фрагмент живописної роботи Т. Шевченка. Колір зазначених зображень переходить з вишневого до фіолетово-чорного. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "СТО ГРИВЕНЬ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням жовто-зеленого, жовтого, рожевого, темно-зеленого, оливкового, коричневого, вишневого та фіолетово-чорного кольору. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "100". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою вишневого кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "100", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщено рік затвердження зразка банкноти "2005", праворуч від якого розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі. У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "100" вишневого кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки

Гривні 2006-07 рр



Праворуч від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Володимира Великого. Під портретом, праворуч, - напис "ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою коричневого кольору. У верхній частині поля водяного знака, паралельно довгій стороні банкноти надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", під яким розміщена підпис Голови Національного банку України і напис "РОЗДІЛ". Зазначені елементи дизайну виконано фарбою синього кольору. Праворуч від напису розміщений декоративний елемент із зображенням малого Державного Герба України зелено-жовтого та синього кольорів. У нижній частині поля водяного знака надруковано цифрове позначення номіналу "1" фарбою синього кольору. Праворуч від нього розміщено частину наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі фарбою зелено-жовтого кольору. Вздовж правого краю короткої сторони банкноти розміщено смугу орнаменту, в якій двічі надруковано цифрове позначення номіналу. Смугу виконано у двох кольорах: жовтому та темно-жовтому. Праворуч від смуги вертикально розміщено напис "ОДНА ГРИВНЯ" коричневого кольору. Фон центральної частини банкноти утворює зображення святих, а також сітка з цифрами "1". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти та захисні антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є зображення Града Володимира у Києві, праворуч від якого розміщено художню композицію, яка включає військове знаряддя, хрест та елемент декору часів Володимира Великого. Зазначені елементи дизайну виконано фарбою сіро-синього кольору. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "ОДНА ГРИВНЯ". Вздовж трьох сторін банкноти розміщено геометричні орнаменти, виконані з використанням фарб сіро-синього, бузкового, рожевого, світло-синього, жовтого та світло-сірого кольорів. У верхній частині вертикального орнаменту розміщено логотип Національного банку України, під яким міститься напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", у центральній частині - цифрове позначення номіналу "1". Всі зазначені елементи дизайну виконані фарбою сірого кольору. У центрі нижнього орнаменту розміщено цифрове позначення номіналу "1", виконане тонкою лінією (негатив). У нижній частині банкноти праворуч розміщений частина наскрізного елемента - зображення гривні часів Київської Русі, ліворуч від якого розміщено рік затвердження зразка банкноти "2006". У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "1" сірого кольору. Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому нижньому куті фарбою червоного кольору та в правому верхньому куті фарбою чорного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють захисні антисканерні сітки.



Банкнота номіналом 10 гривень зразка 2004 року із зазначенням на ній року випуску - 2006 має такий же розмір як банкнота номіналом 10 гривень зразка 2004 року та такі ж основні зображення. Змінено кольори деяких зображень: На лицьовій стороні: портрета Івана Мазепи, віршованого тексту "А за віру хоч помріть і вольності борона" і підписи "Іван Мазепа" під ним - з вишнево-коричневого на темно-сірий; написи "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ" - з вишнево-коричневого/оливкового на малиновий / зеленувато-жовтий; елемента для людей з послабленим зором, підпис Голови Національного банку та напису "ГОЛОВА" - з вишнево-коричневого на зеленувато-жовтий; елементів дизайну - частини декоративного елемента із зображенням малого Державного Герба України, частини розетки з цифровим позначенням номіналу, частин смуги орнаменту і напис «ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ" праворуч від смуги - з оливкового на зеленувато-жовтий.



На зворотному боці: зображення Успенського собору Києво-Печерської Лаври - з коричневого на темно-сірий. Банкноту виготовлено на такому ж папері як банкнота номіналом 10 гривень зразка 2004 року. Основні елементи захисту банкноти для візуального визначення залишилися без змін.



Зліва від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Лесі Українки, виконаний фарбою фіолетового кольору. Біля портрета, внизу праворуч, - напис "Леся Українка" та роки життя української поетеси фіолетового кольору. Праворуч від портрета, вздовж верхнього краю банкноти, розміщено зображення малого Державного Герба України та напис "УКРАЇНА" фіолетового кольору. У верхній частині поля водяного знака, вздовж верхнього краю банкноти, надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони червоного та фіолетового кольорів. Нижче надруковано підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", які виконані фарбою фіолетового кольору. По середині правого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді двох вертикальних рисок фіолетового кольору. У правому нижньому куті банкноти фарбою, колір якої змінюється під час розглядання банкноти під різними кутами зору від бузкового (малиново-фіолетового) на оливково-зелений, надруковано цифрове позначення номіналу "200". Частина наскрізного елемента - цифрового позначення номіналу "200" розміщено у незадрукованої "вікні", що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині зліва. Вздовж лівого краю короткої сторони банкноти розміщено напис "ДВІСТІ ГРИВЕНЬ" та цифрове позначення номіналу "200": слово "ДВІСТІ" фіолетового кольору, слово "ГРИВЕНЬ" виконано негативним шрифтом на червоному тлі, цифрове позначення номіналу "200" фіолетового кольору і наповнено негативними хвилястими лініями. Фон центральної частини банкноти заповнює композиція зі штрихового малюнка Літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки в селі Колодяжному, яке виконано негативними штрихами, і тонового малюнка українського вінка з різнокольоровими стрічками. Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють захисні гільйошні та антисканерні сітки.



Центральним елементом дизайну зворотного боку банкноти є художня композиція, що містить зображення архітектурної споруди - вежі (праворуч) та лелеки у польоті - по середині банкноти. Композиція віддрукована з переходом кольору (зліва направо) від бордового у темно-синій. Напис "в'їзна вежа Луцького замку" темно-синього кольору, виконаний каліграфічним шрифтом і утворює дугу справа від будівлі. Під зображенням лелеки розташовано напис "Київ 2007" бордового кольору. Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "УКРАЇНА" бордового кольору, біля правого - напис "ГРИВЕНЬ", виконаний контурним шрифтом, по краях якого розміщені цифрові позначення номіналу "200" темно-синього кольору. У верхній частині банкноти праворуч від центру, курсивом надруковано напис "ДВІСТІ ГРИВЕНЬ", колір якого переходить від бордового у темно-синій. Частина наскрізного елемента - цифрового позначення номіналу "200" розміщено у незадрукованої "вікні", що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині справа. У нижній частині поля водяного знака розташовано цифрове позначення номіналу "200" бордового кольору. У нижній частині банкноти праворуч від центру розташовано цифрове позначення номіналу "200", виконане тонкою лінією (негатив). Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому верхньому куті фарбою чорного кольору та в правому нижньому кутку фарбою червоного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють геомертічні фрагменти та захисні антисканерні сітки



Зліва від центру лицьового боку банкноти розміщено портрет Григорія Сковороди, виконаний фарбою темно-коричневого кольору. Біля портрета, внизу праворуч, - напис "Григорій СКОВОРОДА" та роки життя митця зеленого кольору. Праворуч від портрета, вздовж верхнього краю банкноти, розміщено зображення малого Державного Герба України та напис "УКРАЇНА" темно-коричневого кольору. У верхній частині поля водяного знака, вздовж верхнього краю банкноти, надруковано напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", який поділено на зони темно-коричневого та зеленого кольорів. Нижче розміщені підпис Голови Національного банку України і напис "ГОЛОВА", виконані фарбою темно-коричневого кольору. По середині правого краю банкноти розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді трьох розташованих вертикально крапок темно-коричневого кольору. Праворуч від портрета, під написом "УКРАЇНА" фарбою, колір якої змінюється під час розглядання банкноти під різними кутами зору від бузкового (малиново-фіолетового) на оливково-зелений, надруковано ромб, який поділено на чотири фрагменти різних розмірів. Частина наскрізного елемента - цифрового позначення номіналу "500" розміщено у незадрукованої "вікні", що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині зліва. Вздовж лівого краю короткої сторони банкноти розміщено напис "п'ятсот гривень" і цифрове позначення номіналу "500": слово "П'ятсот" темно-коричневого кольору, слово "ГРИВЕНЬ" виконано контуром на зеленому фоні, верхня частина цифрового позначення номіналу "500" зеленого кольору, нижня - виконана контуром на зеленому фоні. У правому нижньому куті розташовано цифрове позначення номіналу "500", розділений на зони темно-коричневого та зеленого кольорів. Фон центральної частини банкноти утворює зображення фонтану з написом "Неравное всім рівність" - авторського малюнку Григорія Сковороди до твору «Проблема деяких спорідненості" з Діалогу "Розмова, названа Алфавіт, або Буквар миру". Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють захисні гільйошні та антисканерні сітки.



Фон центральної частини зворотного боку банкноти утворює зображення будівлі Києво-Могилянської академії, колір якого переходить від зеленого до синього. Під зображенням, ліворуч, розташовано напис "Київ 2006" зеленого кольору. Над зображенням будівлі, правіше від середини, розташований декоративний елемент у вигляді негативного зображення печатки Києво-Могилянської академії, яка застосовувалась в XVIII столітті. Зліва від будівлі знаходиться графічне зображення авторського малюнку Григорія Сковороди до його творів ("піфагорових трикутник" у який Г.Сковорода вкладав глибокий символіко-філософський зміст). Біля лівого краю банкноти вертикально розміщено напис "УКРАЇНА", біля правого, на світло-коричневому фоні - напис "ГРИВЕНЬ", виконаний контурним шрифтом, по краях якого розміщені цифрові позначення номіналу "500" синього кольору. У верхній центральній частині банкноти курсивом надруковано напис "п'ятсот гривень" зеленого кольору. Частина наскрізного елемента - цифрового позначення номіналу "500" розміщено у незадрукованої "вікні", що має форму паралелограма і примикає до поля водяного знака у верхній частині справа. У нижній частині поля водяного знака розташовано цифрове позначення номіналу "500" синього кольору. У нижній частині банкноти праворуч від центру розташовано цифрове позначення номіналу "500", виконане тонкою лінією (негатив). Серійний номер надруковано горизонтально двічі: у лівому верхньому куті фарбою чорного кольору та в правому нижньому кутку фарбою червоного кольору. Кожний номер складається з двобуквений серії і семизначного номера. Серійний номер чорного кольору відрізняється від серійного номера червоного кольору з нарисом та розміром. Дизайн зворотного боку банкноти доповнюють геомертічні фрагменти та захисні антисканерні сітки.

Клуб Нумизмат | TOP 100
Проверка сайта
© Grivna.AT.UA